Anasayfa » İnternet » WordPress Nedir ?
wordpress-logo

WordPress Nedir ?

WordPress yanılmıyorsam 2002 yada 2003 yılından beri yoğun bir şekilde güncellenen açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Daha önceleri yoğun olarak Joomla kullanmıştım joomla da hoşuma gidiyordu ama ücretsiz kaynaklar, eklentiler yada ücretli çok çeşit temalar bulabildiğim içim tercih ettim ve kullanımı biraz daha kolaymış gibi geldi. ( bu benim düşüncem ve tartışmaya açık değildir ) tabiki piyasada ücretsiz 10,000 lerce tema ve eklenti bulabilirsiniz. Piyasada gördüğünüz birçok bir çok film ve dizi izleme sitesi, kişisel bloglar, yemek tarifi siteleri WordPress ile yapılmıştır. Sadece bunlar değil kurumsal siteler bile WordPress ile yapılabilir.

Örnek
Tadı Damağımda
Çorba Çeşitleri
www.nemunasebetdizisi.com
www.ayrilsakdaberaberizdizisi.com

WordPress nerden indiricem derseniz. www.wordpress.org sitesinden tamamen ücretsiz, güncel en son sürüm olarak indirebilirsiniz. WordPress GPL (Genel Kamu Lisansı ) altında dağıtıldığı için ücretsizdir.

İsterseniz yukarıdaki adresten indirip kendiniz kurun yada benim yaptığım gibi bu siteyide barındıran www.asistnetwork.com sitesinden hosting alarak CPANEL den Softaculous aracılığı ile birkaç saniyede kurabilirsiniz.

 

 

Bir yorum

  1. Domain Uzantıları ( com , net ) Anlamı Nedir? domain wordpress teknoloji bilgisayar internet oyun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Robot Değilsin Umarım !! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

AI

Adobe illustrator Programında Taşırma (Bleed) Verme – Set up Bleeds in Adobe Illustrator

Adobe illustrator Programında Taşırma (Bleed) Verme – Set up Bleeds in Adobe Illustrator Yazı videodan ...