Anasayfa » İnternet » WordPress de Kullandığım ve Memnun Kaldığım Eklentiler
wordpress-logo

WordPress de Kullandığım ve Memnun Kaldığım Eklentiler

Merhaba burda kullandığım beğendiğim ve naçizane kullanılmasını tavsiye edeceğim. Birkaç eklentiden kısaca bahsedicem isimleri yazıcam siz indirmek için wordpress > eklentiler > yeni ekle menüsünü takip edin.Orda arama kutusu var. Oraya eklentinin adını yazarsınız karşınıza gelir ve kurarsınız.

Akismet : Sitenize yapılan yorumları kontrol etmenizi sağlıyor spam vb.. yorumları engeller çok süper bişey sadece sitesinden 1 tane FREE API ediyorsunuz ve eklentinin içine yapıştırıyorsunuz. Bu kadar basit

All In One SEO Pack : Adındanda anlayacağınız gibi sitenize SEO yapabilirisiniz. Her sayfada ayrı başlık kullanımı, ayrı keyword kullanımı ve daha birçok özellik ayrıca bu eklenti içinde performans diye bir bölüm var bakmanizi tavsiye ederim. İçinde işinize yarayacak birçok eklenti daha var.

Captcha by BestWebSoft : Bu eklenti sitenizdeki giriş formu, yorum alanı gibi yerlere Captcha koyuyor ve girerken bu sayıları doğru yazarsanız giriş sağlıyor. Ayarlar kısmına girerseniz çıkan sayılara karar verebiliyorsunuz. Mesela çarpma işlemi yada toplama, çıkarma işlemi sorabiliyorsunuz. Çıkan sayılar yazımı olsun yoksa sadece rakamdanmı oluşsun onu ayarlayabiliyorsunuz.

Google Trend Tag : Bu eklentiyi ücretli aldım ben adında anlaşılacağı gibi google da çok aranan kelimelerden size keyword oluşturuyor. Yani eklentinin arama kutusuna mesela wordpress yazın alttaki kutucuğu wordpress ile ilgili ençok aranan kelimeleri getiriyor. Sizde bunları etiketler kısmına ekliyorsunuz. Ben beğeniyorum ve kullanıyorum fiyatı ucuzdu yapan kişinin facebook grup adresi burdan ulaşırsınız sanırım.

Google XML Sitemaps : Bu eklenti sitenizdeki güncellemeleri google a bildiriyor. Hangi sayfa nekadar sıklıkla güncelleniyor bunları belirtiyorsunuz gerisin hallediyor

Limit Login Attempts : Sitenize yapılan giriş denemelerinin sayısını sınırlayabiliyorsunuz. Yada sürekli deneme yapanların IP engeleyebiliyor. Mesela 15 dakika içinde 4 kere yanlış şifre giren 24 saat siteye bağlanamasın gibi

WP Fastest Cache : Cache belleği siliyor yada sitenize daha hızlı giriş yapılmasını sağlıyor. Yararı olan bir eklenti ben ücretsiz kısmını kullandım eğer ücret verirseniz daha güzel özelliklerinide kullanabilirsiniz, ama emin olun bu ücretsiz kısmı bile çok işinize yarıyor.

Compress JPEG & PNG images : Sitenize resim yüklerken optimize edilerek yüklenmesini sağlıyor. Bu link resmi sitesi size yardımcı olacaktır.

New User Approve : Sitenize yeni üye olduğu zaman üyeliği bekletiyor. Sizin onayınızdan sonra üyelik aktif oluyor IP vb.. tutuyor.

Print Friendly and PDF : Sitenizedeki makaleleri ziyaretçileriniz print edebiliyor yada PDF yapabiliyor. Güzel ve kaliteli bir eklenti.

WP-Ban : Sitenizde istemediğiniz IP leri onlarda giremesin bu kadar.

Daha sonra kullanıp denediğim olursa burdan yazarım yine

4 yorum

  1. “WordPress’de 6 Kritik Güvenlik Önlemi” başlıklı yazı yazmışlar. Merakla baktım, hepsi halihazırda kullandığım yöntemlermiş.

  2. Ekmeğinizi WordPress’ten Nasıl Kazanırsınız?

    • wordpress ile başarılı bir site oluşturup. Tabiki özgün içerik olacak bu site için google adsense ye başvurup reklam yayınlayacksınız

  3. WordPress de engellenen siteler arasında sanırım sabahtan beri bloguma erişemiyorum vpn ile girebildim şimdi ya siz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Robot Değilsin Umarım !! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

AI

Adobe illustrator Programında Taşırma (Bleed) Verme – Set up Bleeds in Adobe Illustrator

Adobe illustrator Programında Taşırma (Bleed) Verme – Set up Bleeds in Adobe Illustrator Yazı videodan ...