Anasayfa » Macintosh ( Mac OS X ) » OS X 10.10 Yosemite de Beğendiğim Bazı Bir İki Özellik
mac os x yosemite

OS X 10.10 Yosemite de Beğendiğim Bazı Bir İki Özellik

OS X 10.10 Yosemite de Beğendiğim Bazı Bir İki Özellik

 

Çalıştığım yerde kullandığım bilgisayar gerci bilgisayar demeyelim ayıp oluyor  MAC PRO diyelim biz Yosemite yüklü olarak geldi. Zaten daha altı sistem çalışmıyor. Makina çok güzel makinayı getiren servis elemanını görünce şaşırdım. Kucağında kocaman bişeyle gelir diye tahmin ediyordum. Öyle olmadı arkadaş sanki iki günlük tatile çıkar gibi elinde bir kutuyla geldi ama kutuda çok güzel hakkını yemeyelim taşıma kulbu ile alın türkiye turuna çıkın hem sağlam hem şık neyse arkadaş kutuyu açtı içinde ortalama kettle boyutunda bir alet çıktı. Yukarıda linkte tam ölçüleri görebilirsiniz. Aşağıyada kullandığım makinanın bilgilerini ekledim.

mac pro sistem özellikleri

Neyse artık beğendim birkaç özelliğe geleyim. Apple bu sefer mobil bağlantıya beriz daha çalışmış gibi görünüyor ve bu zamanla artacaktır.

 

AirDrop

Aynı ağa bağlı maclerle macleri yada İphone ları daha doğrusu telefonla sınırlamayalım. IOS cihazlar diyelim IPAD de dahil çünkü kendi aralarında herhangi bir ayar yapmadan dosya gönderip almaya yarıyor. Sürekli ağlarda işi olanlar için çok güzel bişey sürekli tanımlama vb.. gerekmiyor.  Resmi sitedeki daha detaylı açıklamayı okuyabilirsiniz.

Handoff

Handoff ipad yada iphone cihazınızda oluşturmaya başladığınız bir dökümanı sonra başka bir cihazda ipad yada iphone da çalışmaya devam edebilirsiniz. Handoff da ekranın sol altında bir işaret belirir ve bu işaret bu cihazda o belgeyle çalışmaya devam edebileceğinizi size hatırlatır. Büyük ihtimal şimdilik her dökümanda çalışmayacaktır. Masaüstü bilgisayara geçtiğiniz zamanda DOCK üzerinde finder simgesinin yanında bir kutu gözükür buda çalışmaya bilgisayarınızda devam edebileceğiniz anlamına gelir.

 

Instant Hotspot

Instant Hotspot internetiniz olmadığı zaman telefondan internet bağlantısı kurmaya yarar. Yani masaastü bilgisayarınız telefonu otomatik tanıyor ve yine ayar yapmadan hemen internet bağlantınızı başlatıyor.

 

Çağrılar

Telefonunuza gelen çağrıları bilgisayardan yanıtlayabilirsiniz. Telefonunuz yanınızda olmasa bile bu işlemi yapabilirsiniz. Cep telefonunda gördüğünüz telefon numaralarını bilgisayarınızdan arayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Robot Değilsin Umarım !! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.